gabinet

Doradztwo Życiowe

Vanćo Digalovski

magister psychologii, psychoterapeuta

ul. Św. Wojciecha 12, 70-410 Szczecin

Dni i godziny przyjęć:
Pn. - Pt. 13:00 - 18:00

Rejestracja telefoniczna:
(091) 433 25 88
0 505 06 12 34

email: digalovski@dobrylekarz.pl
"Chcesz być człowiekiem sukcesu, poznaj swoje zalety i słabości"

Urodziłem się na wschodzie, w Taszkencie (dawny ZSRR). W wieku 2 lat przeniosłem się z rodziną do Skopje (Macedonia). Tu uczęszczałem do szkoły podstawowej i średniej. W 1982r. skończyłem studia o kierunku psychologicznym na Uniwersytecie im. Cyryla i Metodego w Skopje. Po ukończeniu studiów w 1985 roku zacząłem pracować w Zakładzie Energetycznym w Skopje. W tym zakładzie pracowałem aż do mojego wyjazdu do Polski w 1995r. W tym samym roku rozpocząłem pracę w Instytucie Charytatywnym św. Brata Alberta w Świnoujściu na stanowisku kierownika świetlicy dla dzieci z patologicznych rodzin. Praca w tym miejscu pozwoliła mi zobaczyć, że u większości podopiecznych jeden lub dwoje rodziców jest uzależnionych od różnych środków odurzających.

Postanowiłem poszerzyć swoją wiedzę i zacząłem uczęszczać do Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Warszawie. Po tych szkoleniach jeszcze bardziej zafascynowała mnie praca i pomaganie ludziom, którzy potrzebują pomocy psychologicznej. Z tego powodu oprócz pracy w Instytucie, rozpocząłem pracę terapeutyczną z osobami uzależnionymi. Prywatną praktykę jako psychoterapeuta otworzyłem w 1997 roku. Obecnie prowadzę własne gabinety w Świnoujściu i Szczecinie. Od 2002 roku prowadzę grupową terapię z osobami uzależnionymi przy Anonimowym Klubie Abstynentów- HOL w Świnoujściu.

W 1998 r. rozpocząłem podyplomowe Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej przy Krakowskiej Szkole Psychoanalitycznej. Dopiero to pozwoliło mi na podjęcie poważnej pracy terapeutycznej z pacjentami, zarówno indywidualnej jak i grupowej. Moja praca jest cały czas konsultowana i superwizjowana przez czołowych polskich psychoterapeutów z Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

Jestem również instruktorem jogi, mistrzem sztuk walki karate oraz instruktorem tai chi chuan. Od 1978 roku pobierałem nauki u swojego mistrza Pavlosa Hasanagasa. Od 1980 roku prowadzę zajęcia jogi, wykłady oraz seminaria. Od 1995 roku mieszkam w Świnoujściu, gdzie założyłem i prowadzę Gabinet Terapii Naturalnej. Jestem założycielem Centrum Sztuk Wschodu oraz Akademii Yogi i Psychoterapii jako sposób na życie. Przyjmuję i pomagam ludziom korzystając z naturalnych metod leczenia: psychoterapii, relaksu, ćwiczeń yogi, ćwiczeń oddechowych, tai chi chuan oraz medytacji. Prowadzę roczne kursy dla instruktorów jogi oraz kursy medytacji. Jestem założycielem Szkoły Nauki Doskonalenia Kadry Nauczycielskiej . W Polsce szkolę instruktorów jogi od roku 1996. Już wyszkoliłem kilku instruktorów w różnych miastach Polski.

Propaguję zdrowy styl życia, rozwój duchowy oraz utrzymanie ciała na poziomie aktywnej sprawności. Nauczam poprawnych technik oddechowych, koncentracji, medytacji, a także relaksu tak bardzo potrzebnego nam wszystkim w trudach i zmaganiach dnia codziennego. W swojej wieloletniej praktyce stosuję tradycyjne metody jak również techniki z nowoczesnej psychoterapii i psychoanalizy.

"Jeżeli chcesz pokonać swoich wrogów, najpierw pokonaj siebie swoje słabości i złe nawyki."

 • Czy Twoje życie jest takie, jakie zawsze chciałeś?
 • Czy to, co robisz, jest całkowicie satysfakcjonujące?
 • Czy to, co osiągnąłeś, jest wystarczające?

  Co ludzie robią z większością swoich problemów?
  Zwlekają, ignorują, mając nadzieję, że znikną, zapominają o nich, ale ich nie rozwiązują (jakoś to będzie/ Samo się ułoży/ Jeżeli sam sobie nie pomogę, nikt mi nie pomorze)! Aż w końcu nie wiedzą, co powoduje w nich złe samopoczucie, bo zapomnieli o przyczynach.

  Niektórzy z was już zrozumieli, że warto od czasu do czasu spotkać się z kimś, kto pomoże zrozumieć własne uczucia i powie, jak wykorzystywać je do lepszego życia. Co to mi da? Przede wszystkim więcej spokoju, pewność siebie i, co najważniejsze, dużą satysfakcję z własnego życia. Do lekarza zwracasz się, by ci pomógł w odnalezieniu przyczyn twojego złego samopoczucia lub wyjść z choroby. Z terapeutą skontaktujesz się, jeśli chcesz jeszcze lepiej radzić sobie w życiu.

  Z pewnością polepsza się samopoczucie. Wynika ono:
 • ze zmniejszenia ilości konfliktów w Twoim otoczeniu;
 • z niższego poziomu stresu;
 • osiągania (wreszcie!) upragnionych celów;
 • zrozumienia i akceptacji samego siebie;
 • zdrowszych stosunków z ludźmi w Twoim otoczeniu;
 • oraz prawdziwego zrozumienia własnych potrzeb i bycia świadomym tego, co dla Ciebie jest naprawdę ważne, a co nie.

  Oprócz tego można osiągnąć:

 • wyciszenie
 • pogodę ducha
 • lepszą koncentrację
 • poprawa kondycji psychicznej
 • samorealizacja
 • inne spojrzenie na rzeczywistość

  Na czym polega doradztwo zyciowe? (terapii)

  Na początku musisz wiedzieć, że najważniejsze jest partnerstwo - będziemy rozmawiać jak równy z równym, a nie jak nauczyciel z uczniem. Usiądziemy naprzeciw siebie, w wygodnych fotelach i porozmawiamy o Tobie, o rzeczach które Cię męczą, o wątpliwościach i ich przyczynach.
  Najważniejsze jest to, abyś mógł lepiej poznać siebie. Tylko dzięki temu będziesz w stanie dokonać istotnych zmian w swoim życiu.

  Stań się tym, kim chcesz być. Osiągnij to, co wydawało się wcześniej niemożliwe.

  Nie obawiaj się zadzwonić. Możesz zostać anonimowy.

  Zapewniam absolutną dyskrecję.


  O mnie

  1. Praktyka zawodowa

  Jestem Psychoterapeutą. Prywatną praktykę terapeutyczną rozpoczęłam w 1997r w Świnoujściu. Kieruję ją do osób indywidualnych, grup terapeutycznych, psychoedukacyjnych i rozwoju osobistego. Inspiracje do swojej pracy czerpię ze Szkoły Psychoanalitycznej i filozofii Wschodu.

  Jako profesjonalista przez czas prowadzenia praktyki zawodowej uczestniczę w procesie superwizji. Od 2 lat konsultuję swoich pacjentów w Szczecinie w Grupie Superwizyjnej stworzonej przez psychologów i psychoterapeutów z województwa zachodniopomorskiego. Raz w miesiącu spotykam się z moją grupą, prowadzoną przez fachowców-licencjonowanych psychoanalityków z Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego jak pan Władysław Banasz, pani Małgorzata Ojrzyńska, Kinga Chutkowska. W czasie tych spotkań rozmawiamy o mojej pracy, skupiamy się na diagnozie problemów klienta i na analizie procesu terapeutycznego. Dzięki takim spotkaniom utrzymuję prawidłowy "kurs" w mojej pracy - do każdego podchodzę indywidualnie, ale też zawsze pamiętam czego się ode mnie, jako terapeuty, wymaga. W czasie prowadzenia terapii, wszystko jest podporządkowane temu, byś odkrywał i sięgał po to co pozwoli Ci stworzyć satysfakcjonującą rzeczywistość.

  2. Praca to moja pasja

  Psychoterapeutą zostałem z zamiłowania do tego trudnego, ale bardzo interesującego zawodu. Praca to właściwie moje hobby. W wolnym czasie poszerzam swą wiedzę nie tylko czytając publikacje z zakresu psychologii i psychoterapii, ale również uczestnicząc w wielu krajowych spotkaniach związanych z moim zawodem.

  3. Hobby

  W czasie tych wolnych chwil, gdy mam już dość wszystkiego i chcę po prostu odpocząć, zaczynam ćwiczyć jogę. Joga i medytacja są moją pasją i sposobem na odstresowanie się od życia codziennego od pracy. Medytacja jest nieporównywalna z żadnym innym przeżyciem. Dostarcza mnóstwo przyjemnych emocji, a jednocześnie relaksuje i ładuje mnie.
  Gdy zanurzam się coraz głębiej do mojego wnętrza, ogarnia mnie cisza, a jednocześnie wszystkie ewentualne dźwięki są dużo głośniejsze. Nagle zwracam uwagę na to, że oddycham lekko i spokojnie że jestem tu i wszędzie... Jest to bardzo głęboki, niczym nie zakłócony kontakt ze sobą, a także z otoczeniem. Mogę bez końca się delektować spokojem i przyjemnym uczuciem podczas medytacji.

  Treningi dla biznesu

  Ludzie są największym potencjałem firmy - co do tego nikt nie ma wątpliwości. Jednak pracownicy, jako "zasób" najbardziej zmienny, wymagają szczególnej troski. Aby wiele tak różnych osób mogło wspólnie, efektywnie pracować, muszą posiadać odpowiednie umiejętności. Niektórzy już je mają, inni muszą się ich jeszcze nauczyć.
 • Firmom, które chcą podnieść efektywność i komfort pracy,
 • kierownikom, którzy chcą lepiej zarządzać ludźmi,
 • liderom, którzy borykają się z nierozwiązywalnym przez zespół konfliktem,
 • pracownikom którzy chcą, aby praca dla nich była mniej stresująca oferuję Business Coaching.

  Business Coaching to właściwie "trenowanie" ludzi biznesu. Oczywiście nie uczę nikogo, jak kierować biznesem, jakie podejmować decyzje. Być odważnym i pewnym siebie. Uczę tego, na czym się znam - komunikacji i zarządzania emocjami.

  Jestem pomocny w sytuacji gdy:
 • firma pragnie lepiej zintegrować załogę;
 • wśród pracowników nieustająco rodzą się konflikty;
 • któryś z pracowników nie radzi sobie z nowymi obowiązkami, nową sytuacją;
 • wymagane jest rozwinięcie w pracownikach automotywacji;
 • od kierownika wymagane są większe zdolności komunikacji ze współpracownikami;
 • menadżer chce rozwinąć swoje umiejętności miękkie (soft skills), by efektywniej zarządzać podwładnymi;
 • ludzie pracują w warunkach dużego stresu;
 • należy stworzyć dobrze funkcjonujący zespół;

  Skontaktuj się ze mną, a przyjadę na miejsce. Porozmawiam z ludźmi zaangażowanymi w konflikt, porozmawiam z osobą wymagającą uwagi, zbadam sytuację na miejscu.


  Psychoterapia

  1. Psychoterapia i pomoc terapeutyczna przeznaczona jest dla:

 • osób dorosłych
 • kobiet i mężczyzn
 • osób chcących lepiej poznać siebie
 • tych, którzy mają problemy lub cierpią z powodu niskiego poczucia wartości
 • niezadowolonych z życia lub któregoś z jego aspektów
 • osób pracujących w ciągłym stresie
 • ludzi, którzy pragną przeżyć życie pełniej i doświadczać go intensywniej
 • osób przechodzących kryzysy życiowe, załamania
 • tych, którzy doświadczają brak sensu życia lub nie potrafią znaleźć sobie celu w życiu.

  2. Inspiracje do mojej pracy czerpię ze Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej i nie tylko.

  Terapia Psychoanalityczna opiera się na założeniu, że potrzeba wsparcia i pomocy leży w naturze człowieka, a bliski, pełen akceptacji i zrozumienia kontakt z drugą osobą, właściwy relacji terapeutycznej, umożliwia rozwiązanie trudności, odzyskanie sił psychicznych i rozwój. W zależności od potrzeby korzystam z innych technik terapeutycznych jak psychodrama, terapia behawioralna.

  Terapeuta stosujący tę metodę pomaga w poszukiwaniu własnej drogi, pomaga uporządkować życiowe doświadczenia oraz zrozumieć te, które powodowały poczucie niespełnienia przez całe życie. Nie krytykuje, nie wyraża opinii. Prowadzi do samodzielności i odwagi w podejmowaniu życiowych wyborów, podjęcia odpowiedzialności za własne życie. Terapia ta jest przeznaczona dla osób z problemami związane z wyrażaniem własnych uczuć, w depresji, nie mogą się odnaleźć w życiu codziennym oraz tych, których głównym celem jest lepiej i pełniej poznać samego siebie, którzy chcą poznać własne emocje i nauczyć się kierować własnym zachowaniem.

  "Każdy psychoterapeuta wie, że pierwszym zasadniczym krokiem w terapii jest przyjęcie przez pacjenta odpowiedzialności za swoje życie. Dopóki ktoś wierzy, że jego problemy powodowane są jakąś zewnętrzną siłą, terapia nie może ruszyć z miejsca. Jeśli bowiem problem leży poza mną, to dlaczego ja mam się zmieniać?"

  Irvin D. Yalom amerykański psychoterapeuta, autor "Daru Terapii"

  Psychoterapeuta nie wyręcza Cię w życiu, ale pomaga znaleźć jego sens.

  3. Informacje o terapii.

  Sesja odbywa się minimum raz w tygodniu, w moim gabinecie na ul Wojciecha 12 w Szczecinie. Terapia może trwać kilka miesięcy do kilku lat w zależności od tego, co chcesz osiągnąć.
 • Termin każdej sesji jest uzgadniany z Tobą indywidualnie.
 • Czas trwania jednej sesji - godzina.
 • Koszt jednej sesji wynosi 100 zł.

  Spotkania odbywają się w prywatnym gabinecie. Nie wymagam podawania żadnych danych personalnych. Zapewniam całkowitą dyskrecję i anonimowość.

  4. Dla zainteresowanych psychoterapią psychoanalityczną proponuję link: http://www.kspp.edu.pl

 • zobacz także: www.dobrylekarz.pl/digalovski